واقعیت های هاست نامحدود

10.09.1393 اخبار و اموزش های دامنه و دامین

 دامنه خود را خرید کرده اید، هدف گذاری ها مشخص شده است . حال یکی از موارد مهم در تجارت انلاین یعنی ، میزبانی سایت باقی مانده است. این روزها سوال های متفاوتی مطرح می شود از جمله، سرور اختصاصی ، وی پی اس یا هاست اشتراکی ؟ سرور ایران، سرور خارج از ایران یا سرورهای ابری؟ هاست نامحدود، هاست محدود ؟ در این مقاله قصد داریم پیرامون پرسش اخر بحث نماییم.

 به طور کلی واژه Unlimited Hosting یا معادل ان هاست نامحدود به میزبانی هایی اشاره دارد که فضا، پهنای باند و تعداد دامنه در انها نامحدود است. و این میزبانی  در برابر قیمت مقرون به صرفه به طور مثال 10-20 دلار در ماه یا معادل آن 30-60 هزار تومان در ماه به طور معمول ارائه می شود.

اینکه خیلی عالیه!! 

عجله نکنید و ادامه مطلب را مطالعه کنید و اگر نیاز شما سرور اختصاصی با آن هزینه ی بالا بوده است هنوز هم به آن نیاز دارید.

فضا و پهنای باند نامحدود امکان پذیر است؟

 به عنوان یک مشتری باید بدانید که شرکت های هاستیگ برای خود اصطلاحات خود را داند. همه می دانند unlimited در انگلیسی به معنای بی پایان و نامحدود است. اما این در مورد پلن های هاست نامحدود دقیقا صادق نیست!

در واقع میزبانی نامحدود همیشه محدود است! 

واقعا از ایمیل هایی به شکل 500 گیگ فضا نیاز دارم برای ذخیره فیلم ها و تصاویر ، هاست نامحدود برای من مناسب هست؟ (شما که جزو ان دسته نیستید؟)

 واقع بین باشید، هیچ چیز نامحدودی در این جهان وجود ندارد.  چگونه پهنای باندی نامحدود ممکن است؟ چگونه هارد و سخت افزاری نامحدود ممکن است؟ نامحدود چیزی جز واژه ایی تجاری خیالی بیشتر نیست. 

کمپانی های هاستینگ در یک بازار تجارتی قرار دارند! این نکته را فراموش نکنید

فکر نمی کنید که منابع نامحدود در اختیار شما خواهد (حتی اگر امکان پذیر نیز باشد) شما تنها 10 هزار تومان پرداخت کرده اید!!

شرکت های هاستینگ سهم خود را می خواهند

واژه نامحدود کمی نگران کننده است وقتی می دانیم چیز نامحدودی وجود ندارد. در واقع در اغلب موارد وقتی شما پهنای باند یا فضای بیش از حدی مصرف می کنید از هاستینگی که سرویس گرفته اید این پیغام را دریافت خواهید کرد. زمان انتقال به پلن قوی تر مانند VPS یا سرور اختصاصی می باشد.

 هاست نامحدود و سلف سرویس های نامحدود

هاست نامحدود مانند رستوران هایی می باشد که شعار هر چی می خواهید با 20 هزار تومان بخورید دارند.

همین برای هاستینگ های نامحدود نیز صادق است - پلن هاست نامحدود برای سایت شما فقط در صورتی که بیش از حد از ان استفاده نکنید!

هاست های نامحدود کاربران را تحت عنوان و قوانین مختلف محدود می کنند. به عنوان مثال هاستینگ معروف BlueHost (البته برای کاربران ایرانی تحریم است) و Hostmonster شما را در استفاده از CPU محدود کرده اند و Hostgrator به محض مصرف بیش از حد شما از تعداد معینی، سرویس شما را قطع خواهد کرد. اینها تنها دو مثال بود در هنگام نوشتن این مقاله تعدادی سرویس دهنده های هاست های نامحدود را بررسی نمودم ، همه ی انها قوانین و شرایط خاص خود را برای کنترل کاربران این سرویس ها وضع کرده اند.

این محدودیت های می تواند در مصرف CPU ، رم ، inodes ، پایگاه داده MySQL ، حتی در اپلود FTP و به محض آنکه سایت شما از این خط قرمزها عبور کند هاستینگ یا سرویس شما را قطع خواهد کرد یا هزینه های بیشتری برای شما در نظر خواهد گرفت.

این است هاست نامحدود!

بخش مثبت هاست نامحدود

زود قضاوت نکنید، پیش از اینکه فریاد کنید وای این یک کلاه برداری است ؛ منطق و توضیحی در پس میزبانی های نامحدود وجود دارد.
دلایلی وجود دارد که هاستینگ ها قادر به ارائه هاست نامحدود هستند. 

چگونه میزبانی نامحدود "ممکن" است؟

شرکت های میزبانی بزرگ به طور معمول، ظرفیت های غیر قابل تصویری شامل (پهنای باند، سرور، نیروی انسانی ...) دارند که برای یک سایت بیش از حد زیاد است،  به طور معمول بیشتر وب سایت ها تنها به منابع بسیار کمی نیاز دارند. از این رو بیشتر منابع سرور بلا استفاده می ماند، شرکت هایی که میزبانی نامحدود ارائه می دهند در عمل این ظرفیت باقی مانده را به فروش می رسانند (که به overselling شناخته می شود) 

از این رو با این که پلن های هاست نامحدود غیر علمی هستند اما نمی توان گفت این شرکت بد است.

به عنوان مثال نگاهی به hostgator کنیم، این شرکت نزدیک 1 سال آماده سازی (شامل استخدام کارمندان جدید، سرمایه گذاری سخت افزار ...) برای راه اندازی هاستینگ نامحدود نمود.

اگرچه در حال حاضر آنها خدمات میزبانی نامحدود ارائه می دهند، با این حال سرورهای آنها هنوز کارآمد و قابل اعتماد هستند و پشتیبانی مشتریان کاهش کیفیت نداشت است.

اورسل و هاست نامحدود

برای مثال در اینجا کمی بیشتر در مورد آماده سازی hostgator توضیح می دهیم. برنت (موسس شرکت hostgator ( در این باره توضیح می دهد:

شرکت های هاستینگ سهم خود را می خواهند

من می خواستم پلن نامحدود ارائه دهم، با این حال ، محدودیت نیروی انسانی اجازه نمی داد با رشد مورد نظر همپا باشیم. پس از یک سال ،  سر انجام با کارکنان بیش تر اماده تغییر پلن ها شدیم. و تا حالا، هدف کاهش فروش را برای جا نماندن از پشتیبانی در نظر گرفته ایم و اگر تاریخ تکرار شود ما پلن خود را به essentially unlimited به جای unlimited تغییر خواهیم داد و حداقل 30 درصد افزایش فروش خواهیم داشت

در سال گذشته، با هزینه ی بیشتری برای استخدام کارمندان به جای تبلیغات پرداخته ایم! این استخدام ها و اموزش ها ما را به نقطه ای که حالا هستیم رساند. حال باید از کارمندان بخواهیم به جای رفتن به خانه اضافه کار کنند. hostgator گاهی در این شرایط قرار گرفته بود اما حالا مجبوریم از کارمندان بخواهیم دوبرابر کار کنند.

 

هاست نامحدود انتخاب کنیم؟

هاست نامحدود انتخاب مناسبی است یا خیر؟ در پاسخ باید گفت شاید، شاید خوب ، شاید بد باشد.

وب هاستیگ بیشتر از یک موضوع پهنای باند و فضا است.

در حقیقت کیفت یک وب هاستینگ به فاکتورهای زیادی بستگی دارد.  .شاید آخرین چیزی که فاکتور مقایسه باشد، ویژگی های اولیه یک هاستینگ ، مانند پهنای باند و فضا است.

تقریبا همه ی شرکت هایی که خدمات میزبانی اشتراکی ارائه می دهند اخیرا این واژه تجاری نامحدود را به پلن های خود اضافه کرده اند. پس چگونه به طور مثال دو شرکت webhostingHubs و BlueHost  که هر دو پلن

های نامحدود ارائه می دهند مقایسه کنیم؟ هر دو پهنای نامحدود، فضای نامحدود، دیتابیس نامحدود و دامنه نامحدود  و... . چطور بین این دو تصمیم گیری کنیم؟

این روزها جداکردن یک هاستینگ خوب با یک هاست غیر استاندارد مشکل شده است.

پس چگونه می خواهید یک هاست نامحدود انتخاب کنید در حالی که هاست نامحدودی وجود ندارد؟

پس در انتخاب هاستینگ از بیرون به آن نگاه نکنید و جهت مقایسه از داخل به آن نگاه کنید. منظور ما به طور واضح تر این است که::

1- می توانید هزینه ی کمی بپردازید در آن هاست به صورت آزمایشی ثبت نام کنید، هرچه نیاز دارید بررسی کنید و پس از ان در صورتی که سرویس مطلوب شما نبود پیش از تمام شدن مهلت آزمایش سرویس خود را عوض کنید (البته متاسفانه سرویس دهنده های کمی در داخل کشورمان خدمات بازگشت وجه و یا سرویس های آزمایشی ارائه می دهند)

2- از سایت های معتبر و کاربران دیگر تجربه های و بررسی های آنها را مطالعه و تحقیق کنید.

دقیقا ما در مورد هاست نامحدود چه گفتیم؟

  • هاست نامحدود ممکن نیست و همه چیز درجهان محدود است.
  • نامحدود تنها یک تاکنیک بازاریابی برای جذب مشتری توسط شرکت هاست.
  • اورسل امکان این را می دهد که چگونه هاستینگ ارزان ارائه دهند.
  • ویژگی هاست نامحدود شامل مواردی مانند، پهنای باند و فضا چیزی در مورد کیفیت  مشخص نمی کند.
  • مواردی مانند آپ تایم ، خدمات پس از فروش ، پشتیبانی نرم افزاری و غیره نگاه کنید.

 

 در پایان لازم به ذکر از است سرویس دهنده های خارجی مانند hostgator, bluehost ... که در مقاله ذکر شده ممکن است سرویس دهنده های خوبی باشند ولی به علت تحریم های کشورمان به کاربران ایرانی سرویس دهی نمی کنند. جهت خرید هاست سرویس دهنده های خوب داخلی نیز وجود دارند، اگرچه این روزها بازار هاستینگ کمی گمراه کننده است.

Read 7163 times Last modified on 11.09.1393

آرشیو مطالب

« December 2017 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31